X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
سه‌شنبه 30 آبان 1385 @ 02:40

رسانه ای ملی که در برابر ملت است نه برای ملت

 درمطلبی پیرامون میزگرد چالش های اجرای موسیقی در ایران به بررسی مشکلات موسیقی و وضعیت آن در حال حاضر پرداخته شده است . نگارنده از تکرار مکرات خسته  شده و قصد ندارد در این نوشتار به بررسی چند باره ی مشکلات موسیقی و نا کارامدی مسئولان حوزه فرهنگ و هنر در ایران بپردازد اما در سخنان آقای رضا موسوی زاده به نکته ای برخوردم که تذکر آنرا به ایشان و سایر هم فکران محترمشان ضروری دیدم .

این هنرمند گرامی ضمن انتقاد از صدا و سیما ی اسلامی ایران ابراز داشته اند :متاسفانه رسانه ملی نیز بیشترین ضرر را به دلیل دید غیر کارشناسانه خود بر موسیقی وارد کرده است ؛ این رسانه با استفاده ابزاری از قطعات موسیقی و ساخته‌‏ها و نواخته‌‏ها ، استفاده نا به جا از موسیقی را رواج داده است.

در کل این جمله درد دل بسیاری از دوستداران موسیقی ایرانی و علاقه مندان به فرهنگ و هنر این سرزمین را بیان می کند . ولی آیا از دیدگاه شما رسانه ای که به موسیقی ملی یک کشور کوچکترین احترامی نمی گذارد برای هنرمندان و هنردوستان اندکی مجال هنرنمایی فراهم نمی کند ساز های ملی و اغلب کهن ایران که سند تاریخی و هویت تمدن ایرانی است را از دید عموم پنهان می کند ملی است ؟

رسانه ای که در آستانه رخدادهای مهم سیاسی به ناگاه به یاد ای ایران بنان و سپیده ی شجریان و کاروان ناظری و .... می افتد ملی است ؟ مگر نه اینکه رسانه ی ملی به ملت یک کشور متعلق است؟ به نظر شما چرا در شبکه های استانی چون مراکز استانی در مناطق ترک نشین یا کرد نشین یا لر و .... حجم بسیاری از برنامه ها به زبان فارسی پخش می شود ؟ دادن القاب دهن پرکن بجز ارائه ی میدان عمل وسیع تر برای نا اهلان چیزی را به ملت ما نمی بخشد . تا زمانی که در جملات و اعمال خوددقت بیشتری نکنیم به هدف مشترک خود که همانا سرفرازی ایران و ایرانی است نخواهیم رسید .