X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
سه‌شنبه 19 اردیبهشت 1385 @ 12:02

«کامکارها» در کاخ نیاوران کنسرت می‌دهند

سلام دوستان.خبر زیر به نقل از فارس

گروه موسیقی کامکارها به سرپرستی «هوشنگ کامکار» تابستان امسال در کاخ نیاوران کنسرت می‌دهند.

 «هوشنگ کامکار»با اعلام این خبر گفت: ما برای اجرا در کاخ نیاوران درخواست مجوز کرده‌ایم که بعد از موافقت چند شب در کاخ نیاوران به روی صحنه می‌رویم.در این کنسرت‌ها در 4 قسمت به اجرا می‌پردازیم که بخش اول به موسیقی کامکارها،بخش دوم به تکنوازی و دونوازی کمانچه و سنتور اختصاص دارد. همچنین بخش سوم شامل موسیقی فارسی است که چند قطعه جدید را روی اشعار نو اجرامی کنیم که یکی از این شعرها از یک شاعر سیاه پوست آمریکایی می باشد که توسط «احمدشاملو»ترجمه شده است و قسمت چهارم نیز با یک خواننده کرد قطعات جدید را اجرا خواهیم کرد. که این کنسرت‌ها قطعا کمتر از 5 شب نخواهد بود. این آهنگساز در ادامه از انتشار آلبوم گروه کامکارها خبر داد و گفت: ضبط آلبوم «سهروکی دل» به معنی «رهبر دل» که بر روی اشعار«وفایی» و «ملا جزیری» که از شاعران بزرگ کرد هستند به اتمام رسیده که با ضبط صدای خواننده بر روی آن کار به طول کامل به مرحله تولید می‌رسد. این آلبوم شامل 8 قطعه به خوانندگی «پیام عزیزی» است که فضای کار کاملاعرفانی است و توسط ارکستر سمفونیک و سازهای ایرانی که گروه کامکارها نواختن سازهای ایرانی آن را بر عهده داشته‌اند،ضبط شده است.این آلبوم صددرصد در خارج از کشور منتشر می‌شود و اگر در ایران هم به آن مجوز دهند، منتشر خواهیم کرد. «هوشنگ کامکار» در خاتمه با اشاره به دیگر اثر گروه کامکارها خاطرنشان کرد:در حال حاضر آلبوم «امشو» به خوانندگی«عدنان کریم» کاری از گروه کامکارها در سوئد منتشر شده است.

***

و اما این هم یک خبر برای دوستاران استاد علیزاده که ایشان در حال مذاکره برای اجرای یک کنسرت در شهریور ماه امسال در فضای باز کاخ نیاوران هستند. امیدوارم به سرانجام برسد و در حد حرف باقی نماند.

در روز های آینده یکی از مصاحبه های استاد علیزاده رو که البته یک مقدار قدیمی هست رو براتون میذارم. ولی خیلی از شما دوستان احتمالا اونو نخوندید . برای من که همیشه حرف های استاد تازگی داره. امیدوارم استفاده کنید .