X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
سه‌شنبه 19 دی 1385 @ 02:54

پایان جشنواره بیست و دوم و امید و آرزوهایی که بر دل ماند

بیست و دومین جشنواره موسیقی فجر  هم به کار خود پایان داد . مهمترین رویداد در حوزه موسیقی کشورمان امسال نیز شاهد حضور گروه های نه چندان مطرح خارجی بود تا به زحمت   صفت بین المللی را یدک بکشد . حضور چندی از اساتید موسیقی کشورمان نقطه قوت جشنواره امسال بود و شاید عدم حضور بسیاری دیگر از هنرمندان مطرح از نقاط ضعف آن بشمار می آمد . امید که توجه به موسیقی و حمایت از هنرمندان در میان مسئولان متولی این هنر روز به روز افزایش یابد و به زودی شاهد رشد و شکوفایی هر چه بیشتر فرهنگ و هنر ایرانی در داخل و خارج از کشور عزیزمان باشیم .

***

در کنار برگزاری جشنواره موسیقی فجر رادیوی دولتی ایران اقدام به پوشش قسمت هایی از اجرا ها و مراسم اختتامیه امسال نمود . البته فراموش نکنیم که حداقل در پخش مراسم اختتامیه در حد مطلوبی به شنوندگان خود احترام گذاشته و بدون اعلام قبلی بیش از ۳۵ دقیقه از مراسم را به علت پخش سخنرانی و ۲۰ دقیقه به علت اجرای اخبار پخش نشد . به این مدت زمان میتوانید پیام های بازرگانی بی موقع رادیو را هم اضافه کنید . ضمن اینکه در این برنامه بیش از آنکه به مراسم و اجراهای آن توجه شود شاهد تکرار این جمله از طرف گوینده برنامه بودیم که من در تالار وحدت هستم و مشغول انعکاس مراسم اختتامیه .... . حال  اینکه بارها اجراهای موسیقی از طرف رادیو به صورت کسل کننده ای قطع می شد و تیزر برنامه مکررا تکرار می شد .

به هر حال اقدام به پخش گوشه هایی از این مراسم هرچند با کاستی های فراوان نوید  روزهای شیرینی را به هنرمندان و هنردوستان میدهد . امید که صدا و سیمای دولتی ایران از عناد چندین ساله خود با هنر موسیقی و هنرمندان واقعی آن دست بردارند و این حرکت آغازین  رسانه ی فراگیر کشورمان در راه خدمت به موسیقی ملی ایران باشد .

***

 اما در پس از مدت ها در عرصه موسیقی پاپ هم شاهد هنرنمایی علیرضا عصار و شهداد روحانی در قالب اثر جدیدی  هستیم .  بکار گیری اشعار زیبا از شاعران بزرگ ایران در کنار دو شاعر جوان و استفاده از موسیقی زیبا و تاثیر گذار روحانی همه و همه در موفقیت این اثر نقش مهمی را ایفا می کنند .  تنبور مست به مجموعه هنرمندان آلبوم نهان مکن برای ارائه این اثر زیبا در حوزه موسیقی پاپ تبریک گفته و برای آنها آرزوی موفقیت میکند .

***

تنبور مست عکس را از ایسنا به امانت گرفته است .